1. Nazwa beneficjenta – Krynicki Recykling S.A. Zakład Uzdatniania Stłuczki Szklanej
2. Tytuł projektu „Budowa zakładu uzdatniania stłuczki szklanej w oparciu o autorskie eko-innowacje wynikające z przeprowadzonych prac B+R”
3. Działania (typ) – Kredyt na innowacje technologiczne
4. Technologia – uruchomiony został nowy zakład uzdatniania stłuczki szklanej
5. Wartość projektu – 27 012 524,71 zł
6. Opis projektu – rozbudowo moce produkcyjnych poprzez uruchomienie nowego zakładu z ok. 140 tys. ton mocy przerobowych i wyposażony w najnowocześniejsze technologie pełnej separacji kolorystycznej oraz eliminacji szkła termicznego.
7. Efekty projektu – Dzięki realizacji projektu, w tym intensywnym pracom z zakresu B+R, Beneficjent oddał do użytku i uruchomił nowy zakład uzdatniania stłuczki szklanej w Czarnkowie przez co zwiększył moce przerobowe o 140 tys. ton/r, czyli o ponad 20% i poprawił parametry produkcji, jak również podwyższył jakość stłuczki szklanej. Odzyskiwany surowiec jest jednym z najczystszych w Europie.
1. Nazwa beneficjenta – Fish Farm Solutions Sp. z o.o.
2. Tytuł projektu „FishSensor – prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem systemu wykrywającego patogeny w hodowlach ryb”
3. Działania (typ) – prace B+R
4. Technologia – narzędzie diagnostycznego do wykrywania patogenów na farmach rybnych
5. Wartość projektu – 6 078 578,40 zł
6. Opis projektu – opracowanie nowego narzędzia diagnostycznego do wykrywania najczęściej występujących patogenów na farmach rybnych, by umożliwić szybkie postawienie prawidłowej diagnozy, aby móc wdrożyć środki i poprawić zdrowie ryb oraz zmniejszyć straty w akwakulturze.
7. Efekty projektu – skonstruowany został test FishSensor, który umożliwia natychmiastową diagnostykę infekcji bakteryjnych i wirusowych na farmach rybnych.
1. Nazwa beneficjenta – PHOTO HITECH SP. Z O.O.
2. Tytuł projektu „Nowa generacja fotoinicjatorów do procesów fotopolimeryzacji dedykowana dla przemysłu powłokotwórczego i klejów”
3. Działania (typ) – Sektorowe programy B+R
4. Technologia – Fotoinicjatory pełniące rolę czynnika aktywnego determinującego przebieg Fotopolimeryzacji.
5. Wartość projektu – 6 624 031,79 zł
6. Opis projektu – zrealizowane zostały zarówno badania przemysłowe, jak i prace rozwojowe. Pierwsze z nich składały się z czterech etapów i zakończyły poznaniem właściwości aplikacyjnych opracowanych układów dedykowanych do systemów fotoinicjujących.
7. Efekty projektu – opracowane zostały nowe sole jodoniowe wykazujące bardzo dobrą absorpcję światła w zakresie ultrafioletu, a także w zakresie widzialnym. Związki te mogą znaleźć zastosowanie w trakcie procesów fotopolimeryzacji przy wykorzystaniu źródeł światła typu UV-LED oraz Vis-LED.