Członkowie grupy roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji 6 „ Transport przyjazny środowisku” to eksperci zajmujący się rozwojem środków transportu w ramach przemysłu motoryzacyjnego, stoczniowego, lotniczego czy kosmicznego.

 

Pełny skład osobowy GR 6

Pobierz PDF

Więcej informacji o KIS 6

Zobacz
Sekretarz
Robert Błaszczykowski
Robert Błaszczykowski

Dlaczego warto dołączyć do GR?

System transportowy jest układem krwionośnym światowych gospodarek i podstawą wymiany handlowej. Towarzyszący rozwojowi transportu trend redukcji czasu i kosztów przy jednoczesnym wzroście wymagań z zakresu ograniczania emisji substancji szkodliwych stawia przed nami wiele nowych wyzwań.

W związku z tym, jeżeli chcesz podjąć próbę opracowywania wizji rozwoju i identyfikacji technologii przyszłości, dołącz do nas i zmieniaj świat.

KIS 6
Członkowie
Konrad Frontczak
Konrad Frontczak

Obszar specjalizacji:

nowe technologie w transporcie, młode spółki technologiczne

Miejsce pracy:

Zachodniopomorskie Centrum Innowacji Sp. z o.o.

 

W czym się specjalizuję?

Od 20 lat zajmuję się realizacją międzynarodowych oraz krajowych projektów związanych z innowacyjnością, infrastrukturą badawczą, transferem technologii oraz tworzeniem nowych produktów i usług na cele komercyjne. Jako prezes spółki celowej zarządzałem portfolio IPR uczelni oraz laboratoriami na cele komercyjne. Zrealizowałem kilkadziesiąt prac B+R, sprzedawałem technologie (spin-off, licencje) naukowe. Jako Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w PCI rozwijałem ekosystem innowacji na Podkarpaciu.

Obecnie jestem Project Managerem w Stowarzyszeniu Natureef, Członkiem Rady w Przemysłowym Instytutucie Automatyki i Pomiarów (Łukasiewicz) oraz Prezesem Zarządu Zachodniopomorskiego Centrum Innowacji. 

 

Czemu tu jestem?

…. ponieważ uważam, że jest to jeden z kluczowych dla rozwoju gospodarczego Polski sektorów, dający ogrom możliwości wdrożeniowych.

mgr inż. Jerzy Jałyński
mgr inż. Jerzy Jałyński

Obszar specjalizacji

  • innowacyjne specjalne środki transportu wewnętrznego technologicznego
  • organizacja prac badawczo-rozwojowych (B+R i IP BOX)

Miejsce pracy: 

INTEX Ośrodek Innowacji Technicznych i Kooperacji w Poznaniu

 

W czym się specjalizuję? 

Po ukończeniu Wydziału Mechanicznego-Technologicznego na Politechnice Poznańskiej pracowałem w przemyśle, biurach projektów i przedsiębiorstwach tworzących i wdrażających innowacje, w tym wynalazki i wzory użytkowe, od 1992 roku w zakresie technologii transportu wewnętrznego, standardowych i specjalnych wózków i ciagników elektrycznych. Uczestniczyłem w pracach badawczo-rozwojowych (B+R i IP BOX) zakończonych uzyskaniem kilkunastu patentów i wzorów użytkowych wdrożonych w międzynarodowych koncernach przemysłowych, za które otrzymałem liczne nagrody i wyróżnienia, zostałem wpisany do Leksykonu „Who is Who” w Polsce poz. PL1300928 i otrzymałem Nagrodę Prezesa Krajowej Izby gospodarczej za wybitne osiągnięcia w zakresie innowacyjności.

 

Czemu tu jestem? 

….ponieważ KIS 6 Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku znajdują się w zakresie moich zainteresowań, dotychczasowych doświadczeń i dokonań zawodowych.

dr hab. Arkadiusz Kawa
dr hab. Arkadiusz Kawa

Obszar specjalizacji:

transport, logistyka, łańcuchy dostaw, innowacje

 

Miejsce pracy: 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny

 

W czym się specjalizuję?

Jestem autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych. Doświadczenie zdobywałem podczas realizacji ponad 60 projektów w zakresie e-commerce i logistyki dla takich organizacji i firm, jak: Landmark (bPost), Volkswagen, Poczta Polska, GS1 Polska, DHL, DPD (Siódemka), A.T. Kearney, KPMG, OEX E-business, Wish, CMT Advisory, 4Kraft, SMART Project, Merlin.pl, Digital24.pl, Kompania Piwowarska, Horizon-Automation, NaviExpert, PKS Poznań, Stomil, Autostrada Wielkopolska, CEG, KPS, Sheepla, GOAP, Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ transport towarzyszy mi od moich studiów i początków kariery zawodowej i zależy mi bardzo na jego zrównoważonym rozwoju w naszym kraju.

Anna Kieracińska
Anna Kieracińska

Obszar specjalizacji:

Motoryzacja – badania zespołów i pojazdów, Elektrotechnika – elektroniczne układy automatyki przemysłowej

 

Miejsce pracy/stanowisko

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji

 

W czym się specjalizuję?

Zajmuję się projektowaniem i budową linii produkcyjnych i stanowisk badawczych dla przedsiębiorstw branży motoryzacyjnej, badaniem wyrobów i pojazdów. We współpracy z przedsiębiorcami realizuję projekty badawcze, w tym dotyczące automatyzacji zwiększającej bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.  Jestem współtwórca klastra Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów, Członkiem Komitetów Monitorujących POIG, POIR, FENG, autorem i współautorem publikacji technicznych, uczestnikiem i współorganizatorem konferencji  naukowych, również międzynarodowych.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ posiadam znam branże, mam doświadczenie i wiedzę, które chcę wykorzystać w pracach Grupy Roboczej.

mgr inż. Dominik Kozik
mgr inż. Dominik Kozik

Obszar specjalizacji: 

projektowanie środków transportu, układy napędowe, silniki spalinowe, silniki turbinowe

 

Miejsce pracy:

OHRV Motorcycle Engines spółka z o.o.

 

W czym się specjalizuję?

Posiadam ponad 15 lat doświadczania zawodowego na stanowiskach: starszy inż. ds. analiz wytrzymałościowych, koordynator, techniczny punkt kontaktowy w firmie MTU Aero Engines Polska, kierownik Centrum Badań i Rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa, kierownik i wykonawca projektów B+R we własnej firmie Centrum Nowych Technologii, starszy specjalista ds. budowy maszyn w Sieci Badawczej Łukasiewicz- Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG, ekspert technologiczny w spółce GAW, konstruktor analityk w spółce OHRV Motorcycle Engines, kierownik projektu B+R w spółce B-Technology. Jestem Członkiem Komitetów Technicznych ds. Niezawodności oraz ds. Innowacyjności w Polskim Komitecie Normalizacyjnym, trenerem innowacji Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ chcę wspomagać rozwój polskiegoprzemysłu w projektowaniu rozwiązań zwiększających sprawność energetyczną środków transportu.

dr Agnieszka Łukasiewic
dr Agnieszka Łukasiewic

Obszar specjalizacji:

multimodalność, mikromobilność, sharing economy,

 

Miejsce pracy:

Instytut Badawczy Dróg i Mostów

 

W czym się specjalizuję?

Jestem ekspertem w zakresie analizy interesariuszy, zarządzania dużymi infrastrukturalnymi projektami transportowymi, ekonomiki transportu, mobilności współdzielonej oraz zrównoważonego transportu. Posiadam bogate doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów badawczych, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Praktykowałam z różnego rodzaju instytucjami, władzami lokalnymi, a także przy konstruowaniu dokumentacji badawczej. Jestem członkiem Connected, Cooperative and Automated Mobility Association (CCAM), kierownikiem projektu FutuRe – Delivering Innovative rail services to revitalise capillary lines and Regional rail services, od strony IBDiM.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ chciałabym swoje szerokie doświadczenie zarówno w zakresie projektów międzynarodowych, jak i polskich wykorzystać dla rozwoju innowacji w Polsce, tak aby połączyć jej rozwój z rozwojem gospodarczym kraju.

dr inż. Selim Oleksowicz
dr inż. Selim Oleksowicz

Obszar specjalizacji:

e-mobilność, sterowanie hamowaniem regeneracyjnym, OZE, GOZ

 

Miejsce pracy:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki

 

W czym się specjalizuję?

Od prawie 20 lat jestem zaangażowany w tworzenie innowacji technologicznych (w zakresie e-mobilności, OZE i gospodarki o obiegu zamkniętym) oraz ekosystemów proinnowacyjnych. Jestem specjalistą w zakresie projektowania, badań i wdrażania innowacyjnych produktów i technologii w branży transportowej, produkcyjnej i budowlanej. Kierowałem licznymi projektami z tego zakresu, realizowanymi przez kluczowe firmy i instytucje naukowe, takie jak Coventry University, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki, czy WABCO (ZF). Jestem autorem i współautorem szeregu publikacji z zakresu elektromobilności.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ jest to nie tylko forum wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim kształtowania krajowych kierunków rozwoju badań, innowacji na potrzeby gospodarki oraz krajowej przedsiębiorczości. 

dr hab. inż. Adam Redmer
dr hab. inż. Adam Redmer

Obszar specjalizacji:

transport

 

Miejsce pracy:

Politechnika Poznańska

 

W czym się specjalizuję?

Jestem wykładowcą, szkoleniowcem i doradcą w zakresie logistyk, czyli: analizy; optymalizacja; zarządzanie taborem; zarządzanie zapasami; modelowanie matematyczne i projektowanie systemów dystrybucji. Jestem współpracownikiem Sieci Badawczej Łukasiewicz/ILiM, ABC Akademii, Centrum Edukacji Logistycznej – CEL, Akademii Menedżera, Akademii Zarządzania, ECR Polska, WYG Consulting, szkół wyższych WSL i Wyższej Szkoły Zawodowej „Kadry dla Europy”. Ma moim koncie mam 60 publikacji, 25 projektów badawczych, 20 projektów doradczych i 75 szkoleń. Jestem członkiem NAFA Fleet Management Association (The National Association of Fleet Administrator, Inc.) I EURO Working Group on Transportation.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ Polska transportem stoi! Jest głównym przewoźnikiem UE. Polskie firmy transportowe rozwijają się dynamicznie oferując załadowcom usługi balansujące jakość i cenę. Staram się zatem na forum KIS 6. wspierać ten właśnie obszar polskiej specjalizacji.

mgr inż. Stanisław Wodyński
mgr inż. Stanisław Wodyński

Obszar specjalizacji:

publiczny transport zbiorowy, badania techniczne i diagnozowanie pojazdów,

 

Miejsce pracy

PKS w Ostrowcu Św. S.A., Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji w Warszawie

 

W czym się specjalizuję?

Jestem ekspertem funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w warunkach gospodarki rynkowej w świetle uwarunkowań prawnych UE i ustawodawstwa krajowego. Posiadam certyfikaty kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie drogowym osób i rzeczy. Odpowiadałem za wdrożenie autorskiego systemu zarządzania bezpieczeństwem dla przedsiębiorstwa przewozowego wg standardów ISO 9001-2015

Prowadziłem audyty zewnętrznych źródeł finansowania dla projektów inwestycyjnych pod kątem określenia możliwości i zasadności wsparcia dla Organizatorów ptz użyteczności publicznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Komponent E-zielona, inteligenta mobilność-Inwestycja:E1.1.2 Zero—i niskoemisyjny transport zbiorowy autobusowy).

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ moja wiedza, doświadczenie i kompetencje pozwalają mi  w sposób transparentny  dzielić się dobrymi praktykami wypracowanymi przez branżowe środowisko transportu drogowego, komunikacji publicznej i  usług motoryzacyjnych.

prof. dr hab. inż. Marcin Ślęzak
prof. dr hab. inż. Marcin Ślęzak

Obszar specjalizacji:

pojazdy autonomiczne, elektromobilność, bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Miejsce pracy: 

Instytut Transportu Samochodowego

 

Doświadczenie zawodowe:

Jestem znawcą tematyki związanej z pojazdami autonomicznymi oraz elektromobilnością, ekspertem w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na moim koncie są 4 monografie naukowe oraz ponad 120 publikacji. Jestem członkiem rad programowych punktowanych czasopism naukowych z listy MEiN, kierownikiem i wykonawcą kilkunastu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Jestem członkiem zarządów towarzystw naukowych, w tym: Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych, Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kierownik Sekcji Elektromobilności i Transportu Autonomicznego Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk, członek Polskiego Naukowo-Technicznego Towarzystwa Eksploatacyjnego.

 

Czemu tu jestem?

…ponieważ moje interdyscyplinarne doświadczenie i wiedza czynią mnie cennym ekspertem w tej dziedzinie. Kieruję Instytutem Transportu Samochodowego od 2013 roku, jestem autorem wielu publikacji i projektów badawczych, a także członkiem zarządów kilku towarzystw naukowych. Moje członkostwo w Grupie Roboczej pozwala mi wykorzystać moje umiejętności i wiedzę do rozwoju tej ważnej dziedziny transportu.

Zgłoś się do grupy roboczej!

    Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana, nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w najbliższym czasie.

    Niektóre z pól formularza posiadają błędy, popraw je aby móc wysłać formularz.








    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minister Rozwoju i Technologii z siedzibą 
w Warszawie (00-507) przy Placu Trzech Krzyży 3/5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane 
w celu w celu zapisu do Grupy Roboczej. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach znajduje się tutaj.

    Dokumenty