Członkowie grupy roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji 8 „Zaawansowane materiały i nanotechnologia” to eksperci z obszaru zaawansowanych materiałów inżynierskich, technologii procesów materiałowych i nanotechnologii.

 

Pełny skład osobowy GR 8

Pobierz PDF

Więcej informacji o KIS 8

Zobacz
Prezydium
dr inż. Adam Szatkowski
dr inż. Adam Szatkowski

Obszar specjalizacji:

inżynieria powierzchni, technologie wytwarzania przyrostowego, nanotechnologie

 

Miejsce pracy:

Nanonet, Panamint

 

W czym się specjalizuję?

Jestem inwestorem, doświadczonym manager i lider zespołu. Ukończyłem University of Applied Sciences w Munster, uzyskując stopień doktora w dziedzinie nanotechnologii. Jestem także absolwentem studiów MBA. Od 2006 roku współpracuję z firmami działającymi w zaawansowanych technologiach. Posiadam doświadczenie zawodowe w projektach komercjalizacji oraz R&D. Jestem pomysłodawcą i inwestorem w firmie Panamint produkującej elektronikę drukowaną, Wiceprzewodniczącym Komitetu Naukowego ds. Nanotechnologii i Innowacji Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii oraz Pomysłodawcą, inicjatorem i koordynatorem Śląskiego Klastra Nano. Udzielam się również jako członek Grupy KIS 8 NANO oraz Śląskiej Rady Innowacji.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ od 15 lat tworzę i pozyskuję projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych, w tym instytucji unijnych i krajowych. Jestem bezpośrednio związany z rozwiązaniami nanotechnologicznymi w wielu polskich jednostkach naukowych.

Sekretarz
dr inż. Agnieszka Złotorowicz
dr inż. Agnieszka Złotorowicz

 

Dlaczego warto dołączyć do GR?

KIS 8 to serce wszystkich technologii, to z materiałów tworzone są nowoczesne, trwałe i wysokiej jakości produkty. W naszej GR znajdują się naukowcy, przedsiębiorcy, wysoko wykwalifikowani eksperci mający wiedze w zakresie materiałów inżynieryjnych, które stosowane są w budownictwie, urządzeniach przemysłowych, środkach transportu i maszynach.  KIS Nr 8 to miejsce dla fanów przełomowych technologii.

 

KIS 8
Członkowie
dr hab. inż. Marcin Madej
dr hab. inż. Marcin Madej

Obszar specjalizacji:

inżynieria materiałowa

 

Miejsce pracy:

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

W czym się specjalizuje?

Moim głównym miejscem pracy jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie, gdzie studiowałem i obecnie jestem zatrudniony. Przeszedłem wszystkie szczeble kariery zawodowe, w tym: asystent, adiunkt, profesor uczelni. Dodatkowo odbyłem praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach związanych z dziedziną inżynierii materiałowej, Huta Buczek,  Zakład Jubilerski Twój Węc. Jestem autorem lub współautorem 160 publikacji naukowych oraz 5 patentów, członkiem PTMK (komisja rewizyjna) oraz Polskiego Towarzystwa Tribologicznego.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ całe moje życie zawodowe jestem głównie związany z materiałami kompozytowymi. Interesuję się zarówno kompozytami typu MMC jak i ceramicznymi, w tym materiałami w skali nanometrycznej.

dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina
dr hab. inż. Beata Grynkiewicz-Bylina

Obszar specjalizacji:

bezpieczeństwa użytkowania wyrobów, badania materiałowe

 

Miejsce pracy:

Instytut badawczy ITG KOMAG

 

W czym się specjalizuję?

Jestem absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalności Inżynieria Chemiczna. Od 2003 roku pracuję w Instytucie KOMAG na stanowisku naukowym. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskałam w 2013 roku na Politechnice Wrocławskiej w dziedzinie nauki techniczne. Moje zainteresowania naukowe skupiają się na identyfikacji i ocenie szerokiego spektrum czynników szkodliwych generowanych przez materiały oraz wyroby z nich wytworzone. Wyniki swoich prac badawczych opublikowałam w 60 krajowych i zagranicznych czasopismach oraz 2 książkach. Jestem współautorką 6 patentów. Członkiem Grupy roboczej ds. technologii i metod badania stopów metali szlachetnych zespołu ds. Probiernictwa Głównego Urzędu Miar, przewodniczącą Komitetu Technicznego Nr 237 oraz członkiem Rady Sektorowej Produktów Powszechnego Użytku PKN w Warszawie.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ pragnę wykorzystać posiadaną wiedzę do identyfikowania barier zastosowań aplikacyjnych innowacyjnych materiałów inżynierskich w wyrobach konsumenckich.

dr hab. inż. Marek Szostak
dr hab. inż. Marek Szostak

Obszar specjalizacji:

Inżynieria mechaniczna, przetwórstwo tworzyw sztucznych

 

Miejsce pracy:

Politechnika Poznańska

 

W czym się specjalizuję?

Zajmuję się tematyką przetwórstwa i recyklingu tworzyw sztucznych i materiałów kompozytów, modyfikacją oraz badaniami fizycznymi i strukturalnymi materiałów polimerowych. Opublikowałem ponad 150 publikacji oraz 10 rozdziałów w książkach. Jestem współautorem 11 patentów i 4 zgłoszeń patentowych. Byłem kierownikiem 6 projektów badawczych oraz głównym wykonawcą 10 grantów KBN, NCBiR i 7 PR UE. Uruchomiłem kilkadziesiąt zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych, zrealizowałem ponad 1000 prac dla przemysłu i ponad 350 opinii o innowacyjności. Otrzymałem kilka medali i wyróżnień na targach wynalazków (Poznań, Taipei, Pittsburg). Jestem stałym konsultantem kilkunastu zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. Byłem promotorem ponad 300 prac inżynierskich i ponad 250 magisterskich, wypromowałem 3 doktorów.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ w kręgu moich zainteresowań leżą materiały i kompozyty o unikalnych właściwościach użytkowych, które możliwe są do wykorzystania w wielu gałęziach przemysłu. Ponadto interesują mnie procesy przetwórstwa tych zaawansowanych materiałów, zwłaszcza kompozytów polimerowych.

prof. dr hab. inż. Andrzej Kos
prof. dr hab. inż. Andrzej Kos

Obszar specjalizacji:

Elektroniczne nano-systemy scalone, sztuczna inteligencja, zielona energia

 

Miejsce pracy: 

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu

 

W czym się specjalizuję? 

Stopień doktora nauk technicznych otrzymałem w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1983 r.,  habilitację w Politechnice Łódzkiej w 1994 r. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych uzyskałem w 2001 r. Jestem kierownikiem Zespołu Nano i Mikrosystemów w AGH. Obszar moich zainteresowań naukowych to techniki i technologie informacyjne, mikro i nanosystemy – projektowanie, wytwarzanie i testowanie, sztuczna inteligencja, zielona energia i systemy niskoenergetyczne. Jestem członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, wielu komitetów naukowych w kraju i za granicą, a także ekspertem Unii Europejskiej. Opublikowałem 4 monografie, w tym 1 w Wielkiej Brytanii. Jestem autorem 330 rozpraw naukowych o cyrkulacji ogólnoświatowej.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ specjalizacja mieści się w obszarze moich zainteresowań zawodowych.

dr inż. Bartłomiej Waśniewski
dr inż. Bartłomiej Waśniewski

Obszar specjalizacji:

Materiały kompozytowe, nanokompozyty, elastomery poliuretanowe

 

Miejsce pracy:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

 

W czym się specjalizuję?

W roku 2003 ukończyłem studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (PW)W, uzyskując stopień magistra inżyniera ze specjalizacją Biomechanika i podjąłem pracę w firmie DISA Sp. z o.o. (obecnie Nederman Polska) na stanowisku Inżynier projektant. W październiku 2004 roku rozpocząłem studia doktoranckie na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW, które ukończyłem w roku 2009. Przez kolejne 6 lat, pracowałem w Zakładzie Materiałów Ceramicznych i Polimerowych WIMjako starszy Technolog, realizując projekty krajowe i międzynarodowe. W roku 2015 obroniłem pracę pt.: „Materiały poliuretanowe do zastosowań w konstrukcjach implantów krążka międzykręgowego” uzyskując stopień doktora nauk technicznych. W maju 2015 roku rozpocząłem pracę w Łukasiewicz Instytut Lotnictwa na stanowisku Kierownika Zakładu Technologii Kompozytów Termoplastycznych, realizując prace badawcze, krajowe i międzynarodowe z zakresu materiałów kompozytowych głównie do zastosowań w lotnictwie i kosmonautyce.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ chcę definiować tematy oraz kierunki badań i rozwoju dla Polskiej Nauki oraz budować dialog między naukowcami a przedstawicielami Rządu i Przemysłu.

dr inż. Michał Jasiczek
dr inż. Michał Jasiczek

Obszar specjalizacji:

inżynieria materiałowa

 

Miejsce pracy:  

GE Aerospace Poland Sp. z o.o.

 

W czym się specjalizuję?

Jestem specjalistą w obszarze Inżynierii Materiałowej, w tym rozwoju nowych materiałów kompozytowych dla lotnictwa. W latach 2010-2017 pracowałem na stanowisku inżynier materiałowy w Instytucie Lotnictwa, będąc odpowiedzialnym za prowadzenie projektów z zakresu ekspertyz materiałowych, rozwoju materiałów kompozytowych oraz modeli materiałowych do zastosowania w turbinach gazowych.

W latach 2012-2016 realizowałem pracę badawczą w Instytucie Lotnictwa na zlecenie General Electric dla branży Oil&Gas. Na podstawie uzyskanych wyników w 2016 roku obronił pracę naukową „Modelowanie odporności materiałów na zużycie erozyjne w oparciu o metody zmęczenia materiałów” uzyskując stopień naukowy Doktora Nauk Technicznych.

Obecnie pracuję w GE Aerospace Poland Sp. z o.o., gdzie zajmuję się m.in. wsparciem projektowania elementów konstrukcji, materiałów kompozytowych oraz procesów technologicznych dla komercyjnych silników lotniczych.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ pragnę aktywnie wspierać rozwój wysokich technologii na terenie RP dla dobra Polskiej gospodarki i Polskiego społeczeństwa.

prof. dr hab. inż. Katarzyna Pietrzak
prof. dr hab. inż. Katarzyna Pietrzak

Obszar specjalizacji:

inżynieria materiałowa, materiały kompozytowe, materiały gradientowe, mechanika materiałów

 

Miejsce pracy:

Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

 

W czym się specjalizuję?

Karierę naukową rozpoczęłam w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych (obecnie Sieć Badawcza Łukasiewicz IMIF), wspinając się po szczeblach począwszy od technologa do dyrektora ds. naukowych a następnie dyrektora naczelnego. Od ponad 15 lat jestem zatrudniona w IPPT PAN, gdzie prowadzę działalność dydaktyczną oraz badawczą w Zakładzie Mechaniki Materiałów, w Pracowni Zaawansowanych Materiałów Kompozytowych. Odbyłam dwa staże naukowe w Chinach na Politechnice w Pekinie i w Kolonii jako stypendystka DAAD. Jestem współautorką wielu patentów, promotorką wielu doktoratów, autorką i współautorką ponad 130 artykułów (w tym ponad 80 z listy JCR) oraz 3 monografii. Prowadziłam prace w ponad 30 projektach, kierując 9 z nich (2 europejskie). Występowałam na ponad 30 konferencjach międzynarodowych.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ chcę wykorzystać moje doświadczenie: teoretyczne (badania i prognozowanie zjawisk towarzyszących formowaniu materiałów wielofazowych) i praktyczne (kierowanie dużymi projektami, współpraca z przemysłem krajowym i zagranicznym).

 

prof. dr hab. Michał Leszczyński
prof. dr hab. Michał Leszczyński

Obszar specjalizacji: 

Fizyka ciała stałego, krystalografia, dyfrakcja rentgenowska

 

Miejsce pracy:

Polska Akademia Nauk, Instytutu Wysokich Ciśnień, firma TopGaN Lasers Sp.z.o.o.

 

W czym się specjalizuję?

Jestem ekspert w dziedzinie półprzewodników i wzrostu kryształów, w szczególności bazujących na azotku galu oraz wiceprezesemfirmy TopGaN Lasers Sp.z.o.o. produkującej diody laserowe na bazie półprzewodników azotkowych. W latach 1994-2000 byłem konsultantem Philips Analytical a od  2022 jestem prezesem Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów. Jestem liderem kilkudziesięciu grantów i zadań badawczych finansowanych przez polskie i europejskie źródła. Recenzowałem ponad 100 projektów badawczych i 15 prac doktorskich i habilitacyjnych, byłem opiekunem 7 prac doktorskich. Jestem autorem i współautorem ponad 450 publikacji, cytowanych ponad 8000 razy.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ mam poczucie, że wiem jakie materiały są najważniejsze w elektronice i jakie badania należy prowadzić, aby te materiały mogły znaleźć komercyjne zastosowanie.

dr inż. Michał Macha
dr inż. Michał Macha

Obszar specjalizacji: 

Inżynieria materiałowa, badania materiałowe, mikroskopia elektronowa

 

Miejsce pracy: 

CERN

 

W czym się specjalizuję?

Od 2022 roku pracuję w CERN na stanowisku senior research fellow. Równolegle jestem zatrudniony w  Fundacji Wspierania Nanotechnologii i Nanonauk NANONET jako senior project manager. W latach 2017 – 2019 pracowałem w NeWave Technologies. W latach 2016 – 2022 uczęczałem do Ecole Polytechnique Federale de Lausanne jako doctoral assistant.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ od wielu lat specjalizuję się w branży nano pod kątem akademickim jak i biznesowym. W moim życiu prywatnym i profesjonalnym staram się wspierać wszelkie działania pomagające w procesie rozwoju przemysłowego i naukowego.

Aleksandra Jakubiak
Aleksandra Jakubiak

Obszar specjalizacji:

nanofarmaceutyki, wyroby medyczne, materiały nanostrukturalne biomimetyczne, badania kliniczne

 

Miejsce pracy:

Agencja Badań Medycznych

 

W czym się specjalizuję?

Posiadam 19-letnie doświadczenie w marketingu strategicznym i operacyjnym w sektorze medycznym i biotechnologicznymzbudowane w międzynarodowych korporacjach, a także w rodzimych organizacjach.  Prowadzę działania w zakresie rozwoju portfolio,  badań rozwojowych,  klinicznych, aktywności market access i pełnej komercjalizacji produktów (MedTech, BioTech i faramceutyków) miały zasięg międzynarodowy.

Charakteryzuje mnie głębokie strategiczne, analityczne myślenie koncepcyjnym, instynkt biznesowy, decyzyjność oparta na badaniach, a także silna orientacja na wynik i wysoki standard etyczny.

W 2003 roku ukończyłam Wydział Chemii UW ze specjalizacją spektroskopia molekularna. Dodatkowo w ramach studiów podyplomowych: zarządzanie marką na SGH, oraz metodologię badań klinicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie rozpoczynam prace nad doktoratem wdrożeniowym z Medycyny Nuklearnej. Prowadzę analizy z zakresu m. in.: MEDmeetsTECH, chirurgii  robotowej, zmian w ochronie zdrowia.

 

Dlaczego tu jestem?

Jestem członkiem Grupy Roboczej ds. krajowej inteligentnej specjalizacji KIS Nr 8  ponieważ cenię polską myśl technologiczną i chce wykorzystać moje doświadczenie w komercjalizacji produktów, aby rodzime odkrycia i wynalazki przełożyć na biznes i budować silną polską gospodarkę.

dr hab. inż. Bogdan Dybała
dr hab. inż. Bogdan Dybała

Obszar specjalizacji:

przyrostowe technologie wytwarzania (drukowanie 3D), inżynieria odwrotna (skanowanie 3D, tomografia)

 

Miejsce pracy:  

Politechnika Wrocławska

 

W czym się specjalizuję?

Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym uczelni technicznej z ponad 30-letnim stażem, kierownikiem i głównym wykonawcąw ponad dwudziestu krajowych i zagranicznych projektach badawczych, kierownikiem akredytowanego w PCA laboratorium pomiarowego, wielokrotnym promotor studentów I, II i III stopnia studiów, recenzentem kilkunastu czasopism naukowych i technicznych, ekspertem MRiT, NCBiR, Komisji Europejskiej, Fundacji Nauki Polskiej i Polskiej Komisji Akredytacyjnej, laureatem dwóch zespołowych nagród Prezesa Rady Ministrów i dwóch złotych medali na międzynarodowych targach innowacji.

 

Czemu tu jestem?

….ponieważ pragnę wspierać rozwój krajowych kompetencji w zakresie nowoczesnych materiałów i technologii, które mogą zmienić sposób projektowania i wytwarzania wyrobów o lepszych właściwościach i nowych zastosowaniach.

Zgłoś się do grupy roboczej!

    Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana, nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w najbliższym czasie.

    Niektóre z pól formularza posiadają błędy, popraw je aby móc wysłać formularz.








    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Minister Rozwoju i Technologii z siedzibą 
w Warszawie (00-507) przy Placu Trzech Krzyży 3/5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane 
w celu w celu zapisu do Grupy Roboczej. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach znajduje się tutaj.

    Dokumenty